|
Member Login
Toggle navigation
Home
Leadership Team
Club Information
Club Contact and Location
Membership
Membership
Public Image & Social Media
Public Image & Social Media
Club Governance
Information
Rotary Snippets
Awards
Rotary International
Rotary's Service Awards
RI Awards Summary - Website
Award Examples for Avenues of Service Activities
District-Changeover
District Changeover Awards Criteria 2023
District EnviroClub Awards
For Information
Empowering Women & Girls Award
Information
Rotary Inspirational Women's Awards
Rotary Emergency Services Community Awards
Other
Rotary International Length of Service Recognition
Service projects
Our environment
Vocational service
Community service
New Generations/Youth
Interact
MUNA
NYSF
Rotaract
RYLA
RYPEN
Science and Engineering Challenge
Youth Exchange
RYDA
Youth Programs test
International Service
ROMAC (Rotary Oceania Medical Aid for Children)
Interplast
RAWCS (Rotary Australia World Community Service)
ShelterBox
RAMS (Rotarians Against Malaria)
Australian Rotary Health
About
Mental Health Research
Lift The Lid
Indigenous Health Scholarships
Rural Medicine & Nursing Scholarships
Rotary Foundation
Global Grant Scholarships
How to Give
Doing Good in the World
The Centurion Plan
Paul Harris Fellow
Paul Harris Society
Peace Fellowships
Individual Donor Recognition
Corporate Employee Giving
Tax Deductibility
Club Recognition
Bank Transfer Instructions
MyLearning
MyLearning
Club Management
New Rotarians
President Elect Learning & Development 2024
MyRotary
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2016-2017
Next Year >>
District Governor
Stephen Humphreys
District Governor
Camden
District Executives
Dianne North
District Secretary
West Wollongong
Bill Salter
Treasurer
Ingleburn
Stephen Britten
District Governor Elect
Breakfast Point
Sue Hayward
District Governor Nominee
Sydney Darling Harbour
District Officers and Directors
Paul Reid
The Rotary Foundation Chair
Holroyd
Cheryl Deguara
New Generations Chair
St. Marys
Stephen Knightley
Membership Chair
Corrimal
Ian Johnston
District Conference Co Chair
Kiama
Carole Johnston
District Conference Co Chair
Kiama
Sue Hayward
Community Service Chair
Sydney Darling Harbour
Victor Fenech
International Service Chair
Liverpool Greenway
Charles Mille
Vocational Service Chair
Como-Jannali
Bruce Farquharson
Training & Personal Development Chair
Camden
Barry Antees
Club Extension
Environment & Habitat
Dot Hennessy
Alumni Chair
Wollongong
Simon Rez
Assistant Governor Co-ordinator
Concord
Barry Antees
International Convention
Environment & Habitat
Zachary Fitzpatrick
District Rotaract Representative
Other
Assistant/Area Governors
Hilary Lloyd
Eastern Suburbs
Drummoyne
Margaret Favelle
Macarthur
Liverpool
Sue Clark
North Illawarra
Corrimal
David Burrows
South Illawarra
Dapto
Lyn Bates
St George
Cronulla
Richard Woodburn
Sutherland Shire
Botany Randwick
John Given
Sydney Central
Sydney
Warwick Richardson
Sydney South West
Wollondilly North
Vera Liondas
Sydney North West
Holroyd
Phillipa Lovely
Western Harbour
Granville